با توجه به نیاز جامعه و صنعت گردشگری کشور و با هدف بالابردن سطح کیفی خدمات در حوزه تشریفات و گردشگری، موسسه اجاره خودرو VIP با همکاری چندین گروه اقتصادی شروع به کار کرد تا بتواند در مرحله اول نیاز مشتریان خود را در این حوزه ها مرتفع سازد، و هم بتواند خدمتی به کشور عزیزمان ایران در این راستا کرده باشد.

با این رویکرد موسسه اجاره خودرو VIP یکی از بزرگترین و کاملترین ناوگان های اجاره خودرو را در استان های تهران و البرز راه اندازی کرده است و در همین راستا آماده خدمات رسانی به کلیه اشخاص، شرکتها، ادارات دولتی، آژانس های گردشگری و مسافرتی و … می باشد.

از زمان های قدیم اجاره وسایل نقلیه رایج بوده است! این کار قبل از انقلاب صنعتی با اجاره دادن اسب ها و ارابه ها انجام می شد و پس از ساخت اتومبیل این روند با نام اجاره خودرو آغاز گردید. اولین مجموعه اجاره دهنده خودرو در آلمان در سال 1912 میلادی شروع به کار کرد و چند سال بعد آمریکایی ها با ساخت کارخانه های فورد این صنعت را در کشور خود گسترش دادند. در آمریکا به دلیل محبوبیت خودروی فورد ، اجاره اینگونه ماشین ها رواج پیدا کرد.

از سال 1920 روند اجاره خودرو به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرد. مشتریانی که قصد سفر داشتند و یا به قاره ای دیگر مهاجرت می کردند برای جابجایی می توانستند خودرو اجاره کنند. بعد از بیشتر شدن نیاز جامعه به خودرو ماشین های گروهی همچون اتوبوس ابداع گردید تا در جابجایی افراد شهر سهیم باشد. با ساخت اتوبوس ها نیز روند اجاره آنها شروع شد.

 

مدارک لازم برای اجاره

 

برای شهروندان ایرانی داخل کشور :

  • در صورتی که شغل دولتی داشته باشند فقط مدارک شناسایی به همراه چک کارمندی یا گواهی اشتغال به کار.
  • در صورتی که شغل آزاد باشد مدارک زیر مورد نیاز است:
  •      1- مدارک شناسایی
    2- چک یا سفته به اندازه مبلغ روز خودرو
    3- سند مالکیت یا جواز کسب و یا ودیعه نقدی (ودیعه نقدی با توجه به قیمت خودرو متغیراست)

برای اتباع خارجی و سیتیزن های خارج کشور:

  • مدارک شناسایی شامل ویزا
  • بلیط برگشت
  • ودیعه نقدی

کلیه مبلغ اجاره خودرو در هنگام اخذ قرارداد می بایست پرداخت گردد